Kompleksowe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to bardzo nośne hasło szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy niemal codziennie słyszymy o aktach terroryzmu zarówno w świecie fizycznym jak i cyberprzestrzeni. Specyfika działania różnych grup przestępczych zmieniła się wraz z rozwojem mediów a przede wszystkim globalnym dostępem do wszelkiego rodzaju informacji. Grupy te działają niezwykle dynamicznie i nie posiadają zorganizowanych struktur za to wykorzystują wiedzę najlepszych specjalistów anonimowo dostępnych na całym świecie. Są bardzo sprawne i nieuchwytne.

W sferze przemysłowej spotykamy się często z działaniami mającymi na celu kradzież istotnych danych, paraliżowanie działalności operacyjnej przedsiębiorstw, uniemożliwianie pracy istotnych systemów informatycznych czy niszczenie marki.

Obecnie, globalne sieci, chmury obliczeniowe, z których korzystają zarówno ogromne korporacje jak i indywidualni użytkownicy znacznie ułatwiają działania szkodliwe. O ile dawniej skutki tych działań miały zasięg lokalny teraz z łatwością osiągają skalę ogólnoświatową. I to wszystko bez „wychodzenia z domu”.

Tego typu zagrożenia stawiają całkiem nowe wyzwania przed służbami zapewniającymi bezpieczeństwo, które jest złożonym procesem współdziałania wielu elementów składowych, działających na bardzo różnych poziomach i czasem bardzo od siebie odległych.

Softadata podchodzi do zagadnień bezpieczeństwa w sposób kompleksowy. Wraz z renomowanymi producentami rozwiązań oferujemy:

* Audyty bezpieczeństwa fizycznego oraz informatycznego

* Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa fizycznego, monitoringu i prewencji

* Technologie bezpieczeństwa informatycznego:

– Zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem do informacji

– Zapobieganie wyciekom informacji

– Audyt i monitoring działań prowadzonych na zbiorach danych oraz infrastrukturze sieci i bezpieczeństwa