HP BladeSystem

Rodzina HP BladeSystem to modułowa platforma, która dzięki integracji serwerów, pamięci masowej i sieci, usprawnia szybkość dostarczania aplikacji i usług działających w środowiskach fizycznych, wirtualnych oraz w chmurze. Ponieważ główna infrastruktura jest współdzielona ostateczny koszt utrzymania jest znacząco niższy. Serwery modułowe współdzielą zasilanie, chłodzenie, sieć i pamięć masową na poziomie obudowy HP Platinium Enclosure. Ponieważ pojedynczy serwer nie wymaga dodatkowego wyposażenia oszczędzamy na dodatkowym okablowaniu, sieci, przełącznikach SAN i adapterach.

W porównaniu do infrastruktury zbudowanej w oparciu o standardowe serwery stelażowe, wykorzystując technologię serwerów blade można osiągnąć:
redukcję kosztów zasilania i chłodzenia w centrum danych nawet do 38%,
oszczędność miejsca w serwerowni o ok. 50%,
obniżenie całkowitych kosztów eksploatacji centrum danych do 56%,
redukcję planowych przestojów nawet o 90%,
elastyczną skalowalność dla dowolnego rozwiązania w architekturze klient – chmura.

Zastosowania serwerów HP BladeSystem
•   Wirtualizacja serwerów: wsparcie dla rozwiązań Citrix XenServer, Microsoft Hyber-V, VMware vSphere;
•   Wirtualne desktopy: mogą sprostać wszelkim wymaganiom od podstawowych zadań po profesjonalne, wysoce wydajne rozwiązania graficzne;
•   Wsparcie dla chmury: zarówno prywatna jak i publiczna dzięki oprogramowaniu HP CloudSystem;
•   Aplikacje BigData: duże bazy i hurtownie danych, transakcje oraz rozwiązania SAP, Microsoft, SAS i Oracle;
•   Hostowane stron internetowych;
•   Szyfrowanie SSL dla komunikacji webowej;
•   Strumieniowanie audio i wideo.

 

Obudowy HP Platinium Enclosure

HP oferuje uniwersalne obudowy by sprostać wymaganiom zarówno małych jak i dużych firm. HP BladeSystem c7000 i c3000 Platinium Enclosure zapewniają kompletną infrastrukturę zasilania, chłodzenie i infrastrukturę We/Wy wymaganą do wsparcia serwerów modułowych, złączy oraz komponentów pamięci masowej.

Każda obudowa wyposażona jest w wbudowany moduł zarządzający Onboard Administrator, który dostarcza:
•   konfigurator do prostej i szybkiej instalacji,
•   wysoce niezawodny i bezpieczny dostęp zdalny oraz lokalny do infrastruktury HP BladeSystem,
•   profile bezpieczeństwa dla administratorów serwerów, sieci oraz pamięci masowej,
•   zautomatyzowane zasilanie i chłodzenie obudowy,
•   bezagentowy status i monitoring zdrowia urządzeń,
•   informacje i kontrola zasilania oraz chłodzenia.

HP BladeSystem c3000 Platinum Enclosure

Mniejsza, uniwersalnie zaprojektowana, idealna dla biur i małych firm potrzebujących do ośmiu serwerów lub komponentów pamięci masowej w obudowie 7U.

 

HP BladeSystem c7000 Platinum Enclosure

Większa, modułowa infrastruktura idealna dla dużych centrów przetwarzania danych. W obudowie 10U mieści się do 16 różnych serwerów lub modułów pamięci masowej oraz oferuje dwa razy więcej złączy rozszerzeń.

 

Modułowe serwery HP ProLiant

W porównaniu z serwerami stelażowymi serwery modułowe upraszczają zarządzanie centrum danych. Tradycyjna infrastruktura nie jest w stanie dostarczyć podobnej gęstości, współdzielenia zasobów, skalowalności i efektywności.

 

HP ProLiant BL460c Gen9

Najpopularniejszy serwer modułowy zapewniający idealny balans pomiędzy wydajnością, skalowalnością i możliwościami rozbudowy, ustanawia nowy standard w swojej klasie. Wyposażony w procesory Intel® Xeon®, E5-2600 v3 zapewniające nawet o 70% większą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją. Posiada również udoskonaloną pamięć HP DDR4 SmartMemory, oferującą wzrost wydajności o ok. 30%.

 

HP ProLiant BL660c Gen8.

Serwer modułowy pełnej wysokości obsługujący maksymalnie cztery procesory Intel Xeon E5-4600 v2 zapewnia maksymalną wydajność w swojej kategorii. Posiada również udoskonaloną pamięć HP DDR4 SmartMemory o pojemności maksymalnie 1TB.

 

Więcej informacji o HPE BladeSystem